NAWA w Instytucie Socjologii

IS będzie współpracować z Instytutem Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca koordynującym realizację projektu, na który Uniwersytet Warszawski uzyskał finansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w programie Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe.
Środki z tego programu zostaną przeznaczone na budowę sieci badawczej, w skład której wejdą ośrodki naukowe z Francji (EHSS w Paryżu oraz Uniwersytet Strasburski), Niemiec (Uniwersytet Boński), Norwegii (Uniwersytet w Oslo), Włoch (Uniwersytet Boloński) i Polski (UW). Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego w budowę sieci zaangażuje się Instytut Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca wraz z Instytutem Socjologii.
Głównym zadaniem sieci badawczej będzie rozwijanie paradygmatu relacyjnego w naukach społecznych.

Realizacja projektu „Przestrzeń społeczna, pola i relacyjność w badaniach społecznych – współczesnych i historycznych. Sieć badawcza” rozpoczyna się 1 grudnia 2019 i zakończy 30 września 2020.
Szczegółowe informacje pod linkiem.