Absolwenci socjologii na UW pracują w firmach i instytutach badawczych, w agencjach reklamowych i strategicznych, zajmują się marketingiem i odpowiedzialnością społeczną firm, pracują w mediach, w organizacjach pozarządowych lub instytucjach państwowych.

Niektórzy zostają cenionymi dziennikarzami lub otwierają własny biznes skierowany do społeczności lokalnych. Socjolodzy są często lokalnymi aktywistami, ponieważ potrafią łatwo zdiagnozować problemy konkretnych grup społecznych i przedstawić możliwości ich rozwiązania.

Łucja Krzyżanowska

Jestem dyrektorką do spraw działalności komercyjnej w Pracowni badań i innowacji społecznych Stocznia i zarządzam projektami badawczymi dla firm, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych. Jestem również członkiem sieci latających socjologów powołanej do życia przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, której głównym celem jest pomaganie różnym instytucjom z małych miejscowości w lepszym odpowiadaniu na potrzeby mieszkańców.

/pl/rekrutacja/absolwenci/lucja-krzyzanowska

Beata Grzanko

Wybrałam socjologię, ponieważ stwierdziłam, że jest to fajny kierunek studiów, na którym mogą się odnaleźć osoby, które dobrze sobie radzą z przedmiotami ścisłymi i humanistycznymi. Zawsze lubiłam historię, język polski i angielski, ale również miałam dobre oceny z matematyki, fizyki czy chemii. Szukałam takich studiów, na których mogłabym wykorzystać moje umiejętności. Poczytałam o socjologii i doszłam do wniosku, że to jest kierunek na który powinnam pójść.

/pl/rekrutacja/absolwenci/beata-grzanko

Agata Grabowska

Studia w IS były spełnieniem moich marzeń, od początku szkoły średniej wiedziałam, że chcę studiować socjologię. Od pierwszej klasy chodziłam na koło socjologiczne w warszawskim liceum im. Mikołaja Reja i spacerowałam Karową licząc na to, że trafię pod nr 18. Egzaminy były bardzo stresujące, zwłaszcza ustny – egzaminował mnie profesor Ireneusz Krzemiński, a sam egzamin to była fascynująca rozmowa o książkach i współczesnym świecie.

/pl/rekrutacja/absolwenci/Agata-Grabowska

Dominik Batorski

Jeżeli weźmiemy pod uwagę kierunki społeczne to socjologia na Karowej jest jedną z lepszych pod względem metodologii i statystyki, a szczególnie silna pod względem prowadzenia badań empirycznych. Czy humaniści poradzą sobie na tych studiach? Na pewno. W tej chwili praca z danymi to nie czysta statystyka, ponieważ polega ona na znajomości oprogramowania, umiejętności interpretacji danych, ale nie liczenia.

/pl/rekrutacja/absolwenci/dominik-batorski

Zbigniew i Elżbieta Rykowscy

Poznaliśmy się studiując na Karowej. To był wystarczający powód, aby przypomnieć ten fakt podczas obchodów naszej rocznicy ślubu. Naszym gościom mówiliśmy jednak przede wszystkim o tym, że nauczyliśmy się wówczas jak żyć w warunkach wolności nawet kiedy przypomina to chodzenie po cienkiej tafli kruchego lodu.

/pl/rekrutacja/absolwenci/zbigniew-i-elzbieta-rykowscy

Katarzyna Gawlik

Z wykształcenia jestem antropologiem kulturowym, jednak bardzo szybko po rozpoczęciu studiów zdecydowałam o tym, aby kontynuować je równolegle w Instytucie Socjologii. Zależało mi przede wszystkim na nauczeniu się solidnych podstaw metodologicznych i narzędziowych, które posłużą w pracy badacza. Instytut Socjologii był ku temu najlepszym miejscem. Wiedza i umiejętności, jakie wyniosłam z wielu godzin zajęć metodologicznych podczas trzech lat spędzonych w IS, służą mi do dziś.

/pl/rekrutacja/absolwenci/Katarzyna-Gawlik