Zaproszenie do udziału w konkursie

Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, ogłaszają konkurs na pamiętniki z czasów pandemii koronawirusa.

Życie naszego społeczeństwa w obecnym, szczególnym okresie, wynikającym z pandemii powinno zostać udokumentowane. Zwracamy się do Państwa z prośbą o opisanie, jak wygląda obecnie Wasza codzienność: jak wygląda Wasz dzień, codzienne obowiązki, kontakty z bliskimi i znajomymi, jakie są Wasze rozrywki, jak przebiega Wasza praca zawodowa – o ile pracujecie. A może Wasze życie uległo tylko niewielkiej zmianie? Ważne są także Wasze refleksje i przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata w tym niezwykłym czasie.

Dla autorów pamiętników opisujących w sposób najbardziej wszechstronny życie podczas pandemii przewidziane są dwie nagrody po 2500 i dwa wyróżnienia po 500 zł. Ponadto, po przygotowaniu książki ilustrującej życie podczas pandemii, wśród autorów pamiętników zostaną rozlosowane jej egzemplarze.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy harmonogram konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie http://pamietnikipandemii.pl

Partnerzy: Polskie Towarzystwo Socjologiczne, Mały Format, Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Socjologiczne UW