Konkurs na dofinansowanie pracy magisterskiej

28 kwi, 2017; Ogłoszenia

Komisja Dydaktyczna Instytutu Socjologii ogłasza II edycję konkursu na dofinansowanie pracy magisterskiej (zasady konkursu w załączniku). Termin nadsyłania wniosków (na adres: ajasiew@is.uw.edu.pl): 30 maja 2017.

Konkurs na dofinansowanie publikacji studenckich

28 kwi, 2017; Ogłoszenia

Komisja Dydaktyczna Instytutu Socjologii ogłasza konkurs na dofinansowanie publikacji studenckich (zasady konkursu w załączniku). Termin nadsyłania wniosków (na adres: ajasiew@is.uw.edu.pl): 30 maja 2017.

Dyr. Waśkiewicz odwołuje dyżur

27 kwi, 2017; Ogłoszenia

Prof. Andrzej Waśkiewicz odwołuje dyżur w czwartek 4 maja br.

Migracja poczty

27 kwi, 2017; Ogłoszenia

Szanowni Państwo,
W dniach 12-14 maja odbędzie się przenoszenie poczty instytutowej. W tych dniach nie będzie można korzystać z poczty w domenie is.uw.edu.pl.
Szczegóły operacji otrzymali Państwo mejlem od administratora poczty Mateusza Żółtaka.

POLIN Meeting Point – Summer Education School

27 kwi, 2017; Ogłoszenia

POLINZapraszamy studentów z Polski, Niemiec, Izraela oraz Ukrainy do udziału w III edycji międzynarodowej letniej szkoły POLIN Meeting Point 2017
POLIN Meeting Point – Summer Education School to intensywny dwutygodniowy program zajęć, który oferuje młodym ludziom możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału
w serii wykładów, warsztatów, dyskusji oraz wizytach studyjnych.
ulotka

Co roku zadajemy ważne pytania związane ze wspólną historią krajów zaproszonych do programu i staramy się uwrażliwić uczestników na odmienne perspektywy. Chcemy rozmawiać o trudnej historii i pamiętając o przeszłości budować wspólną przyszłość.
Ciąg dalszy…

Skrócenie zajęć z powodu remontu

27 kwi, 2017; Ogłoszenia
remontDziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego w związku rozpoczęciem prac budowlanych i instalacją windy w budynku Instytutu Socjologii UW przy ulicy Karowej 18 podejmuje decyzję o skróceniu trwania zajęć dydaktycznych na kierunku socjologia (w tzw. bloku III zajęć dydaktycznych) do dnia 1 czerwca br. (o jeden tydzień).

Prowadzący zajęcia proszeni są o uzgodnienie ze swoimi grupami alternatywnych terminów odbycia tych zajęć (i podanie tych terminów do wiadomości sekretariatu).

Sesja egzaminacyjna oraz zjazdy w ramach zaocznych studiów niestacjonarnych będą odbywać się normalnie zgodnie z kalendarzem akademickim UW na rok 2016/2017.

Publiczna obrona mgr Stępińskiej-Ustasiak

24 kwi, 2017; Ogłoszenia

Rada Naukowa i Dyrekcja Instytutu Socjologii UW uprzejmie zawiadamiają o publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Lidii Stępińskiej-Ustasiak. Szczegóły w załączniku.

Międzynarodowe warsztaty “In Between?”

19 kwi, 2017; Ogłoszenia

inbetweenEuropejska Sieć Pamięć i Solidarność organizuje międzynarodowy projekt interdyscyplinarny “In Between?”, w ramach którego uczestnicy wpierw przyjeżdżają do Warszawy na warsztaty metodologiczne (prowadzenie wywiadów, zagadnienia etyczne, digitalizacja, techniki audiowizualne), a następnie jadą już w mniejszych grupach na wybrane tereny pograniczne na wizyty studyjne, gdzie badają lokalną historię.
W tym roku będą to: Ciąg dalszy…

Rekrutacja na program MOST

6 kwi, 2017; Ogłoszenia
most_m

W dniach 15 kwietnia – 15 maja będzie trwała rekrutacja na system mobilności studentów MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2017/2018.
Szczegóły na naszej podstronie i na stronie http://www.most.amu.edu.pl/

Harmonogram rejestracji żetonowej na  przedmioty ogólnouniwersyteckie.
Rejestracja na przedmioty ogólnouniwersyteckie całoroczne i na semestr zimowy 2017/2018

30 mar, 2017; Ogłoszenia

Rejestracja rozpoczyna się o godz. 21:00 i kończy o godz. 23:59. Ciąg dalszy…

Staż w MamPrawoWiedziec.pl.
Weź udział w projekcie badawczym

10 mar, 2017; Ogłoszenia

Serwis MamPrawoWiedziec.pl zaprasza do udziału w unikalnym projekcie badawczym – monitoringu poglądów polityków. Jeśli chcesz poznać metody analizy danych publicznych i tworzenia tekstów dziennikarskich, udział w tym projekcie jest dla Ciebie. Ciąg dalszy…

Praktyki i staż w Centrum Deliberacji IS

2 mar, 2017; Aktualności Ogłoszenia

Zapraszamy studentów do udziału w projekcie badawczym:

Studenci dla miast i mieszkańców. Podnoszenie jakości konsultacji społecznych w administracji publicznej

marzec-czerwiec, 90 godz.
Istnieje możliwość odbycia praktyk lub stażu.

Badania będą realizowane w Centrum Deliberacji Instytutu Socjologii UW.
Każdy student odbędzie podróż do jednego z ośmiu miast partnerskich projektu.
Opiekunkami studentów będą: Iwona Młoźniak, Iwona Bojadżijewa i Dagmara Staniszewska. Współpraca: dr Anna Przybylska i dr Marta Kołodziejska. Ciąg dalszy…

Fulbright Graduate Student Award

24 lut, 2017; Ogłoszenia

Do 19 maja 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursu Fulbright Graduate Student Award. Konkurs adresowany jest do absolwentów studiów wyższych, którzy planują podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich lub innych programów na poziomie graduate kończących się uzyskaniem dyplomu w uczelniach amerykańskich.
Szczegóły na stronie konkursu.

Objazd terenowy Instytutu Socjologii – wolne miejsca

21 lut, 2017; Ogłoszenia

Osoby zainteresowane uczestnictwem w przedmiocie “Objazd terenowy Instytutu Socjologii: Łódź – modernizacja, degradacja i rewitalizacja metropolii” (aktywizator dla I roku) zapraszamy na spotkanie organizacyjne 24 lutego (piątek) w godz. 10-11 w sali 400. Ponieważ kilka osób zrezygnowało z zajęć, są jeszcze wolne miejsca.

Formularze rejestracyjne

16 lut, 2017; Ogłoszenia

Formularz rejestracji dodatkowej
Formularz wyrejestrowania z zajęć
Formularz zmiany grupy

“Archipelag wspólnej pamięci.”
Szkoła letnia dla młodych badaczy z Polski i Rosji

25 sty, 2017; Ogłoszenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia wspólnie z Międzyzakładową Pracownią Pamięci Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Akademią Pedagogiki Specjalnej oraz Centrum Niezależnych Badań Socjologicznych (Petersburg) zaprasza młodych badaczy z Polski i Rosji do wzięcia udziału w szkole letniej, której celem jest dyskusja nad koncepcjami i praktykami upamiętnienia sowieckich represji przez lokalne społeczności.
Do udziału w szkole zapraszamy młodych badaczy (doktorantów i studentów ostatnich lat studiów magisterskich) historyków, socjologów, antropologów, politologów i in. zainteresowanych problematyką pamięci w Rosji, Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, a także zagadnieniami stosunków polsko-rosyjskich. Ciąg dalszy…

Konwersatorium „Dylematy polskiej transformacji. Polityka rządu Tadeusza Mazowieckiego”

24 sty, 2017; Ogłoszenia

Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego uprzejmie informuje, że w semestrze letnim 2016/17 r. będą prowadzone zajęcia konwersatoryjne „Dylematy polskiej transformacji. Polityka rządu Tadeusza Mazowieckiego” (kod przedmiotu 6600-01/2016- OG.) W trakcie zajęć – spotkania i rozmowy z osobami, które były członkami rządu lub blisko współpracowały z premierem T. Mazowieckim, wspólne przygotowanie konferencji w 90 rocznicę Jego urodzin, opracowanie koncepcji ekspozycji muzealnej. Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia WF

13 sty, 2017; Ogłoszenia

Szanowni Państwo,
Uprzejmie przypominam, że zgodnie z obowiązującym programem studiów II stopnia w IS są Państwo zobligowani do zrealizowania na I roku studiów zajęć wf.
Informacja o terminach oraz sposobie rejestracji na wf dostępna jest na stronie internetowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Tam znajdą też Państwo szczegółowe informacje dotyczące kursu uzupełniającego ECTS – opcja dla osób, które nie chcą realizować regularnych zajęć wf.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem,
Agnieszka Jasiewicz

POLIN szuka studentów do współpracy

16 gru, 2016; Ogłoszenia

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poszukuje studenta studiów II stopnia Instytutu Socjologii, który byłby zainteresowany przygotowaniem pracy magisterskiej na temat sposobów odbierania części stałej ekspozycji Muzeum poświęconej wydarzeniom Marca 1968 roku. Badanie miałoby polegać głównie na prowadzeniu rozmów ze zwiedzającymi Muzeum. POLIN oferuje pomoc organizacyjną, dostęp do wystawy, zwiedzających, przewodników i innych pracowników Muzeum oraz do innych materiałów, które gromadzi. Zainteresowanych – zarówno studentów, jak i prowadzących seminaria magisterskie – prosimy o kontakt z dr Małgorzatą Głowacką-Grajper, e-mail: glowackam@is.uw.edu.pl

Podpięcia egzaminów certyfikacyjnych

13 gru, 2016; Ogłoszenia

Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW w terminie od 13 grudnia 2016 do 13 stycznia 2017 r. możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017.

Minigranty – wyniki konkursu

11 gru, 2016; Ogłoszenia

W konkursie na minigranty dla studentów II stopnia dofinansowanie otrzymali: Mikołaj Przepiórkowski, Agnieszka Jachowicz i Milena Błahuta.
Serdecznie gratulujemy. Nabór wniosków w drugiej edycji konkursu trwać będzie do 30 maja 2017.

Praktyki zagraniczne Erasmus

2 gru, 2016; Ogłoszenia

Osoby zainteresowane praktykami zagranicznymi Erasmus informujemy, że pojawiła się nowa oferta praktyk. Szczegóły w zakładce praktyki Erasmus.

Terminy rejestracji

30 lis, 2016; Ogłoszenia

1.12.2016 – 1.01.2017 – I tura zapisy na zajęcia
5.01.2017 – 22.01.2017 – II tura rejestracja uzupełniająca
24.01.2017 – 31.01.2017– III tura rejestracja do grup
3.02.2017 – 10.02.2017– giełda wymiany miejsc
20.02.2017 – 3.03.2017 – rejestracja karteczkowa

Zajęcia typu TABS, CPS WAR BAD, ADJ, ADI, SEM MGR w I turze będą udostępnione wyłącznie dla pierwszego roku studiów magisterskich, natomiast w II turze zostaną udostępnione dla wszystkich w miarę możliwości wolnych miejsc.
Tzw. aktywizatory będą udostępnione tylko dla I roku studiów licencjackich.

Minigranty – konkurs

29 lis, 2016; Ogłoszenia

Zgłoszenia w konkursie na minigranty (dofinansowanie badań w ramach pracy mgr.) należy przesłać na adres ajasiew@is.uw.edu.pl.

„Diamentowy Grant”

20 lis, 2016; Ogłoszenia

Do 15 stycznia 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach VI edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”. Konkurs adresowany jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata w roku ogłoszenia konkursu. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z p. Agnieszką Nowakowską nowakowskaa@is.uw.edu.pl.
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-vi-edycji-konkursu-w-ramach-programu-diamentowy-grant.html

Stypendia doktoranckie na Uniwersytecie w Manchesterze

8 lis, 2016; Ogłoszenia

Szczegóły w załączniku oraz na stronie http://www.alc.manchester.ac.uk/study/postgraduate-research/funding/

Rekrutacja na Program MOST semestr letni

27 paź, 2016; Ogłoszenia

mostTermin zgłoszeń dla studentów zainteresowanych udziałem w Programie Most (międzyuczelnianej wymianie) w semestrze letnim 2016/17: 31 października-30 listopada br. Rejestracja poprzez stronę https://most.uka.uw.edu.pl/ (tzw. IRK MOST).
Pismo od Prorektor ds. jakości kształcenia.
most_broszura

Szkolenie BHP dla studentów I roku I stopnia

25 paź, 2016; Ogłoszenia

Szkolenie BHP dla studentów I roku I stopnia odbędzie się systemem internetowym. Program szkolenia i test będą dostępne na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji od 2 listopada 2016 do 10 lutego 2017. Termin poprawkowy – od 3 do 9 marca 2017. Szkolenie jest zakończone egzaminem testowym (23 pytanie zamknięte jednokrotnej odpowiedzi). Test zalicza 12 poprawnie zaznaczonych odpowiedzi. Zaliczenie testu będzie automatycznie przesłane do systemu USOS po zakończonych turach szkolenia.

Szkolenie BHP dla studentów

14 paź, 2016; Ogłoszenia

Szkolenie BHP dla studentów

Dyżury Dyr. ds. studenckich

7 paź, 2016; Ogłoszenia

Dr Agnieszka Jasiewicz dyżurować będzie w środy w godz. 11 – 15 w pok. 101.
W sprawach pilnych kontakt mejlowy.

Nowa ścieżka dla studiów stacjonarnych II stopnia

29 wrz, 2016; Ogłoszenia

Specjalizacja nauczycielska dla studiów stacjonarnych II stopnia – kompetencje do nauczania WOS w szkołach ponadpodstawowych.
Opis specjalizacji zawodowej.

9. międzynarodowa konferencja EuroMed “Innovation, Entrepreneurship and Digital Ecosystems”

14 wrz, 2016; Ogłoszenia

Konferencja organizowana jest przez DELab UW i została objęta honorowymi patronatami: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Konferencji będą towarzyszyć otwarte eventy mające dodatkowo zintegrować świat nauki i biznesu. Więcej informacji: http://www.delab.uw.edu.pl/pl/konferencja-euromed/
Link do posta na Facebooku: http://bit.ly/2c9vNMg
Więcej informacji o konferencji: http://www.euromed2016.com/

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku studiów licencjackich

12 wrz, 2016; Ogłoszenia

Szkolenie odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul.Dobrej 56/66.
Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku studiów licencjackich

Podział na grupy studentów I roku studiów licencjackich 2016/2017

12 wrz, 2016; Ogłoszenia

GRUPA I
Baczyńska Antonina Marta
Ciąg dalszy…

Terminy rejestracji

6 sie, 2016; Ogłoszenia

08.06.2016 – 21.08.2016 – I tura rejestracja na przedmioty
05.09.2016 – 18.09.2016 – II tura rejestracja uzupełniająca
20.09.2016 – 25.09.2016 – III tura rejestracja do grup
27.09.2016 – 29.09.2016 – giełda wymiany miejsc

Konkurs Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych

6 lip, 2016; Ogłoszenia

IPiSS ogłasza XVIII edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktoranckie w dziedzinie problemów pracy i polityki społecznej.
Szczegóły na stronie IPISS.

Podpięcia z języków obcych

4 lip, 2016; Ogłoszenia

Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Marty Kicińskiej-Habior w terminie od 22 sierpnia do 5 września 2016 r. możliwe będzie podpinanie egzaminów certyfikacyjnych z języków obcych realizowanych w sesji poprawkowej semestru letniego roku akademickiego 2015/2016.

XIV edycja konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej

2 lip, 2016; Ogłoszenia

Urząd Patentowy RP ogłasza XIV edycję konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.
Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszej pracy naukowej na temat związany z własnością intelektualną, w tym z jej ochroną, zarządzaniem i marketingiem. Do Konkursu mogą być zgłaszane także prace z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych.
Termin nadsyłania prac: 20 października 2016 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 25 listopada 2016 r.
na stronie UPRP

VII Konkurs Polskiej Akademii Olimpijskiej

2 lip, 2016; Ogłoszenia

Polska Akademia Olimpijska ogłasza konkurs na prace naukowe z zakresu olimpizmu i edukacji olimpijskiej.
Konkurs dotyczy osób, które są autorami pracy magisterskiej, doktorskiej lub habilitacyjnej albo innej pracy naukowej o tematyce olimpijskiej napisanej i obronionej w latach od lipca 2014 do czerwca 2016 roku. Konkurs odbywa się raz na dwa lata. W tym roku będzie to VII edycja konkursu.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu można znaleźć na stronie.
Zaproszenie do udziału od sekretarza generalnego PKOl Adama Krzesińskiego

„Teraz Polska Promocja i Rozwój”

14 cze, 2016; Ogłoszenia
Konkurs mgr 2016 plakat A3.cdr

Ruszyła jubileuszowa, X edycja konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” na najlepszą pracę magisterską z zakresu konkurencyjności i innowacyjności gospodarki polskiej, marketingu terytorialnego i narodowego.

Atutem konkursu są atrakcyjne nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi blisko 50 tys. zł oraz uroczysta oprawa gali finałowej.

Na prace konkursowe czekamy do 20 października br., a kartę zgłoszeniową wraz z objaśnieniami dotyczącymi konkursu można pobrać pod linkiem http://www.terazpolska.pl/pl/Zglos-prace