O mieście z mieszkańcami

o miescie z mieszkancami_m

Centrum Deliberacji w Instytucie Socjologii oraz Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w polsko-francuskiej konferencji pt.

„O mieście z mieszkańcami”,

która odbędzie się 23 i 24 października na Uniwersytecie Warszawskim, ul. Dobra 55.

Konferencja jest skierowana do badaczy i praktyków zajmujących się problematyką partycypacyjnego zarządzania miastem. Będą na niej obecni przedstawiciele instytucji badawczych, administracji publicznej, organizacji pozarządowych, jak też architekci i urbaniści z Polski i z Francji.

W ramach konferencji proponujemy następujące panele tematyczne: 1. Nowi aktorzy, nowe sojusze; 2. Zarządzanie miastem razem z mieszkańcami; 3. Partycypacja obywatelska: od eksperymentu do instytucji; 4. Dialog online – poszerzenie miejskiej sfery publicznej; 5. Obywatelskie zaangażowanie w planowanie przestrzenne.

Przygotowaliśmy też warsztat z planowania interwencji społecznej w zakresie inwestycji miejskich (23.10) oraz pokaz filmu poświęconego grupie architektonicznej korzystającej z metod partycypacyjnych we Francji (24.10).

O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej konferencji: www.miasto-ville.uw.edu.pl.

Dyskusje będą prowadzone w j. polskim i w j. francuskim (tłumaczenie symultaniczne). Warsztaty będą po angielsku. Brane jest pod uwagę utworzenie grup warsztatowych dyskutujących po polsku.
zaproszenie

konferencja_dzień 1_3

Paul Gradvohl

M 07