200-lecie UW na Karowej

Uniwersytet Warszawski 19 listopada skończył 200 lat –fot. Mirosław Kaźmierczak_© Biuro Promocji UW (5)_doczesciglownej_m
z tej okazji na całym UW przez cały rok 2016 zorganizowano wiele bardzo różnych przedsięwzięć: wystaw, warsztatów, koncertów, debat. O wielu z nich można poczytać tutaj a tutaj można obejrzeć relację z finału obchodów.

Najważniejsze wydarzenia związane z 200-leciem UW:

13-14 maja 2016 – Światowy Zjazd Absolwentów UW – w programie m.in. całodniowa konferencja w formacie TED Talks, odwiedziny na wydziałach oraz koncert „Jestem z UW–Absolwenci Absolwentom”
więcej tutaj

4-5 czerwca 2016 – Odkryj UW-Kampus Główny i 18-19 czerwca – Odkryj UW–Kampus Ochota
w sobotnie popołudnia (4 i 18 czerwca) do późnych godzin nocnychfot. Mirosław Kaźmierczak_© Biuro Promocji UW (59)_do_czesci_OdkryjUW_m można było uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych, debatach i dyskusjach prowadzonych przez naukowców z UW,
a w niedziele (5 i 19 czerwca) odbyły się pokazy eksperymentów naukowych, spacery tematyczne i zajęcia dla dzieci.
więcej tutaj i tutaj

11 czerwca 2016 – Uniwersytecki wehikuł czasu – UW 200 lat temu. Teren kampusu głównego UW oraz fragment Krakowskiego Przedmieścia zostały przeniesione w czasie o dwa stulecia, do lat 1816-1818, kiedy powstawała najstarsza stołeczna Uczelnia. Inscenizacje historyczne, koncerty, pokazy oraz liczne atrakcje z epoki przywołały atmosferę oświeceniowej Warszawy.
więcej tutaj

Przedsięwzięcia IS związane z obchodami jubileuszu

Instytut Socjologii brał czynny udział w obchodach ogólnouniwersyteckich, a ponadto z okazji 200-lecia:
– 25 czerwca 2016 w Ogrodzie Botanicznym UW odbył się I Zjazd Absolwentów IS (planowanie i organizacja wydarzenia: Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Instytutu Socjologii UW „Karowa”)
– od marca do czerwca 2016 realizowany był na Karowej projekt „Warszawiacy deliberują” (Centrum Deliberacji IS UW), adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych
więcej tutaj

fot. Mirosław Każmierczak_© Biuro Promocji UW (39)_do_kawałka_warszawiacydeliberuja_m

Za koordynację wydarzeń związanych z obchodami 200-lecia w Instytucie Socjologii odpowiadała dr Agata Komendant-Brodowska.

uw 200 znak PL