2 lut, 2017; Aktualności

1 lutego 2017 rozpoczęło pracę konsorcjum naukowo-dydaktyczne realizujące trzyletni projekt “Interdisciplinary research on the function of national histories and collective memories for the democracy in the globalized society”. Projektem kieruje prof. Nobuya Hashimoto z School of Humanities, Kwansei Gakuin University, Japonia, a w skład konsorcjum wchodzą ponadto: Critical Global Studies Institute at Sogang University, Korea (prof. Jie-Hyun Lim), Institute for Social Movement at Ruhr-University Bochum, Niemcy (prof. Stefan Berger) oraz Pracownia Pamięci Społecznej, Instytut Socjologii UW, Polska (dr Małgorzata Głowacka-Grajper). Projekt finansowany jest przez Japan Society for the Promotion of Science.
W ramach projektu IS UW będzie co roku gościło jednego lub dwóch doktorantów z Japonii zajmujących się historią i pamięcią zbiorową w Europie Środkowo-Wschodniej oraz porównawczymi badaniami relacji japońsko-koreańskich i niemiecko-polskich w kontekście działań na rzecz pojednania po II wojnie światowej.