“Warszawska Praga a ‘nowa kwestia miejska’ “.

27 sty, 2017; Aktualności
warszawska_pragaProf. Małgorzata Jacyno wraz z zespołem doktorantów otrzymała grant z Funduszu Innowacji Dydaktycznych UW na projekt “Warszawska Praga a ‘nowa kwestia miejska’. Polityki publiczne w warunkach kryzysu neoliberalizmu”.
Będzie to warsztat badawczy dla studentów IS UW, którzy przeprowadzą badania na obszarze rewitalizowanej warszawskiej Pragi. Planowany projekt ma charakter interdyscyplinarny. Łączy studia miejskie z geografią społeczną, urbanistyką, studiami nad wizualnością poddając analizie założenia i skutki realizowanych polityk publicznych.
Przedmiot ruszy w semestrze zimowym 2017/18 i będzie można w nim uczestniczyć od 2 do 4 semestrów – przeprowadzone badania mogą stanowić podstawę prac dyplomowych studentów IS UW zainteresowanych tematyką miejską.