“Remembering Katyń”

8 mar, 2013; Aktualności

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Międzyzakładowa Pracownia Pamięci Społecznej w Instytucie Socjologii UW zapraszają na seminarium wokół książki “Remembering Katyń”.

Seminarium odbędzie się

22 marca (piątek) o godz. 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (sala 256, ul. Dobra 56/66)

– spotkanie w języku angielskim z możliwością komentowania i zadawania pytań w języku polskim.

Publikacja “Remembering Katyń” (Polity Books 2012), opracowana przez badaczy z Uniwersytetu w Cambridge, opisuje, w jaki sposób zbrodnia katyńska funkcjonuje w pamięci zbiorowej Polaków, Białorusinów, Rosjan, Litwinów, Łotyszy i Estończyków. W dyskusji w Warszawie wezmą udział autorzy książki.
Dyskusję poprowadzą dr Małgorzata Pakier (SWSP/MHŻP) i dr Joanna Wawrzyniak (UW/FRIAS).
Wstęp i kodę książki znajdą Państwo tutaj.