Konferencja “Kolegium i wspólnota akademicka w tradycji europejskiej i amerykańskiej”

24 maj, 2009; Aktualności

Serdecznie zapraszamy na konferencję : COLLEGIUM / COLLEGE / KOLEGIUM. KOLEGIUM I WSPÓLNOTA AKADEMICKA W TRADYCJI EUROPEJSKIEJ I AMERYKAŃSKIEJ, która odbędzie się w siedzibie CLAS, Dobra 72 w dniach 26-29 maja (wtorek-piątek).

UWAGA!
To nie jest kolejne nudne spotkanie polskich profesorów, którzy czytają sobie swoje artykuły
i odliczają czas do lunchu. Przeciwnie, organizatorom udało się zaprosić do udziału wykładowców z Colleges i Uniwersytetów na całym świecie. Referaty wygłoszą profesorowie z:

• USA (Boston College, University of Wisconsin at Madison; Brown University; Catholic    University of America; Oakland University; Rice University);
• Wielkiej Brytanii (Magdalen College, University of Oxford; University of Ulster);
• Australii i Francji (University of Melbourne & Université François-Rabelais, Tours) ;
• Holandii (Universiteit van Amsterdam);
• Polski: (UW, PAN, UŁ).

Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Ta konferencja to jednak nie tylko wydarzenie prestiżowe. To również próba odpowiedzi na pytanie o możliwość edukacji liberalnej w profesjonalizującym się świecie. Tematy wystąpień dotyczą nie tylko historii i idei college, ale też konkretnych problemów i możliwości, które otwierają się przed kadrą i studentami. Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji i gorąco zapraszamy do przybycia i dyskusji. Jesteśmy przekonani, że polskie doświadczenie Collegium Artes Liberales – w którego tle odbywa się konferencja – może stanowić istotny głos w debacie edukacyjnej całego świata. Nie zmarnujmy okazji do rozmowy i wymiany doświadczeń, jaka otwiera się przed polskim uniwersytetem dzięki anonsowanej konferencji.
Z poważaniem,
Studenci Collegium Artes Liberales
(studenci@ibi.uw.edu.pl)

Zachęcamy do odwiedzania strony www.clas.uw.edu.pl
Sekretarze konferencji: Joanna Majchrzyk, email: majchrzyk@obta.uw.edu.pl, Emilia Piasecka, email: kolegium@ibi.uw.edu.pl.