baner_karowa
baner_karowa200

Awaria poczty

Szanowni Państwo,
Nowo zainstalowana część serwera poczty wymaga jeszcze przeprowadzenia konfiguracji przez specjalistę. Aktualny przewidywany termin uruchomienia poczty: poniedziałek rano.

Instytut Socjologii ponownie na I miejscu

perspektywy2016Instytut Socjologii jak co roku zajął I miejsce w Rankingu Perspektyw na Najlepsze Kierunki Studiów w kategorii Socjologia.

Szczegóły rankingu na stronie Perspektyw.

I Zjazd Absolwentów Instytutu Socjologii

uw200_maleSzanowni Państwo,
Uniwersytet Warszawski kończy w tym roku 200 lat – z tej okazji na całym UW organizowanych jest wiele przedsięwzięć.
O wielu z nich można dowiedzieć się tutaj.
W najbliższym czasie, jeszcze przed
A w tę sobotę (25 czerwca) zapraszamy na I Zjazd Absolwentów Instytutu Socjologii UW. Więcej szczegółów na FB.

Relacja z Odkryj UW

Szanowni Państwo, w dniach 4-5 czerwca na kampusie głównym miało miejsce jedno z większych wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu – ODKRYJ UW (fotorelacja).

Goście, którzy odwiedzili kampus w sobotę słuchali między innymi wykładów dr. hab. Lecha Nijakowskiego, dr. Rafałowskiego oraz naszych doktorantów: Blanki Rzewuskiej, Mariusza Finkielszteina i Marcina Zaroda.
W niedzielę w trakcie uniwersyteckiego pikniku rodzinnego po Karowej oprowadzał Krzysztof Gubański, o konsultacjach społecznych dotyczących przestrzeni publicznej opowiadał zespół projektu “Warszawiacy deliberują” (dr Anna Przybylska, Iwona Młoźniak i Agnieszka Jachowicz), a dr Anna Baczko-Dombi i dr Agata Komendant-Brodowska przeprowadziły warsztat o segregacji przestrzennej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych warsztatów i wykładów!
Zapraszamy też do odwiedzania strony.

Seminarium “Relational Turn in Sociology”

relational_turn19–20 września 2016 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się międzynarodowe seminarium

Relational Turn in Sociology: Implications for the Study of Society, Culture and Persons

W wydarzeniu wezmą udział Margaret S. Archer i Pierpaolo Donati, twórcy nowego paradygmatu relacyjnego w socjologii.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem seminarium, listą uczestników oraz tytułami wystąpień (dalsze informacje zostaną podane w przyszłości). Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do przybycia i udziału w dyskusjach. Seminarium odbędzie się w całości w języku angielskim.

Stypendium Ossowskiego na przygotowanie
pracy doktorskiej

W celu rozwijania badań naukowych nad dziełem Stanisława Ossowskiego i jego uczniów, w ramach grantu NPRH „W kręgu Stanisława Ossowskiego. Warszawska szkoła socjologii”, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na napisanie pracy doktorskiej związanej tematycznie z kręgiem Ossowskiego. Laureat konkursu otrzyma trzyletnie stypendium wysokości 2 000 zł miesięcznie. Szczegóły TUTAJ.
Więcej informacji o projekcie TUTAJ.